Haberler - FERİDUN ÇELİK ALTINDAĞ BELEDİYESİ ANAOKULU

Haberler

Mona Lisa

Okulumuz 5-B grubu resim sanatını tanımak, dünyaca ünlü ressamların resimlerini görmek,incelemek ve dünyanın en ünlü portresi olan Mona Lisa´nın sırlarını keşfetmek amaçlı bir etkinlik yapı. Etkinlikte Mona Lisa tablosu incelendi. Picassoya ait tablolar incelenerek beyin fırtınası yapıldı? Bu resimdeki nedir? Bu kadın ne hissediyor? Ne düşünüyor? Kime bakıyor? sorularına cevap arandı. Kendi çizdikleri portreler ile Mona Lisa arasında ne farklar olduğunu keşfedildi. Etkinlik çocukların ilgiyle katıldığı ve çok keyif aldığı bir anı oldu.

Devamı

MTA Tabiat Tarihi Müzesindeyiz

Çocuklarımızla MTA Tabiat Tarihi Müzesi gezisi yaptık. Dünya ile ilgili 3 boyutlu gösteri izledik. Çocuklarımız dinazor maketleri, hayvanlar, doğal taşlar ve mağara, fosil ve kalıntılar, kemikler gibi birçok şeyi tanıma ve keşfetme fırsatı buldu.

Devamı

Okulumuzda Acil Durum Tatbikatı

Okulumuzun talebi üzerine, AFAD tarafından okulumuz öğrencilerine ve öğretmenlerine eğitim vermek için görevlendirilen uzmanlar, deprem ve yangında nasıl davranılması gerektiği konusunda eğitim verdiler, çocuklarımıza animasyon izlettiler ve uygulama yaptılar.  

Devamı

Miniklerin Geri Dönüşüm Defilesi

Okulumuz 5 yaş grubu öğretmenleri tarafından,geri dönüşüme dikkat çekmek için düzenlenen geri dönüşüm partisi velilerin katılımıyla yapıldı.

Devamı

Ağaç Çocuk Atölyesi

Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen Çocuk Dostu Şehir Projesinin ilk pilot uygulaması okulumuzda gerçekleşti. Okulumuzda 60 ay ve üzeri çocuklarla 1 hafta süreli uygulanan atölye çalışmaları ile oyun yoluyla çevremizi tanıma konusunda etkili çalışmalara imza atıldı.

Devamı

100 Gün Projesi

Okulumuzda 5A ve 5B sınıflarımız 100 gün projesi kapsamında, 100 günde bitki ne kadar büyür? 100 adımda nereye kadar gideriz? 100 günde neler öğrendim? 100 farklı renk nasıl oluşur? Okulu sevmem için 100 neden? 100 bardakla ne kadar büyük kule yapılır? 100 lira ile neler alabilirim?sorularına cevap aradı.

Devamı

Kızılay Haftası

Kızılay haftası sebebiyle deprem,sel,heyelan, yangın gibi felaketlerde kızılayın görevlerini çocuklarımız anlaması için sınıflarda kızılay draması yapıldı.

Devamı

Tak Takıştır Partisi

Okulumuzda öğlenci grup öğretmenlerinin düzenlediği tak takıştır partisine çocuklar tasarladıkları ilginç kostüm ve aksesuarlarla katıldı.

Devamı

Okulumuzda Bu Ay Doğan Çocuklar İçin Parti

Sabah grubu öğretmenlerinin ortak projesi ile okulumuzda bu ay doğan çocuklara doğum günü partisi düzenlendi. Doğal malzemelerle okulumuz yiyecek içecek bölümü stajyerleri tarafından yapılan doğum günü pastası büyük beğeni topladı.

Devamı

Feridun Çelik Anaokulu Bilim Merkezinde

Okulumuzun öğrencileri Altınpark´ta bulunan Feza Gürsey Bilim Merkezine gittiler. Bilim merkezi rehberleri eşliğinde elektrik gösterisi, gerçek insan iskeleti, gölge tüneli, çizgi film oluşumu, güç ve hareket enerjisi gibi bir çok alanda deneyler yaptılar.

Devamı